0.00

Zásněžky

Zásněžky PLASTIplot ® Original INOVA

Nabízíme Vám zásněžky - kompletní protisněhový zábranný systém PLASTIplot®. Instalují se podél cest, železničních tratí, chodníků, areálů firem, parkovišť, tedy všude tam, kde chceme zabránit vzniku závějí.
Cena: 21490.00
17760 bez DPH

Popis

Nabízíme Vám zásněžky - kompletní protisněhový zábranný systém PLASTIplot®. Instalují se podél cest, železničních tratí, chodníků, areálů firem, parkovišť, tedy všude tam, kde chceme zabránit vzniku závějí.

 

V případě instalace plotu v místě s předpokládanou vysokou větrností doporučujeme zavětrovat každý sloupek, tedy doobjednat potřebný počet lan, kotvících háků a pásek.  Sloupky bez kotvení, jsou-li instalovány v předepsané hloubce a v pevné půdě, odolávají rychlosti větru  až po limit lomu materiálu i bez zavětrování.  

 

Se snižující se teplotou pod bod mrazu materiál sloupku zvyšuje dynamickou odolnost vůči lomu, s rostoucí teplotou nad bod mrazu se odolnost proti lomu snižuje.  Ze zkušeností lze soudit, že správně instalovaný plastový protisněhový plot PLASTIplot ® Original v základní sadě při teplotě -5 st.C a nižší odolá dynamickému tlaku větru okolo 70 km/hod. Se zvyšujícím se počtem zavětrování či zvyšujícím  se počtu sloupků či jejich zdvojení se dynamická odolnost zvyšuje.

 

Vždy je potřeba vycházet z potřeb instalace podle konkrétního místa instalace.

 

PLASTIplot ® Original INOVA – 100 m plotu se skládá z: 

 • 36 ks kulatých dřevěných sloupků 5 - 6 cm cele impregnovaných, s kovovou náraznou ploškou100 m oranžového pletiva PPC 200 gr/m2 o výšce 1,2 m (dvě role po 50 m), (USA)
 • 18 ocelových lan potažených červeným plastem,
 • 18 kotvících ocelových háků,
 • 9 kulatých úchytných kruhů o průměru 6 cm se dvěma protilehlými háčky a maticí s křídlatým šroubem pro snadnou instalaci.
 • 300 plastových spojovacích pásků 30 cm odpovídající normě ČSN-EN .

 

Jako prémie zdarma je v sadě 1 pár teplých pracovních rukavic ROSTAING FRANCE typ COLDPRO či podobných. 

 

Cena včetně dopravy v rámci ČR a SR.

 

TECHNICKÁ DATA ZÁSNĚŽEK PLASTIplot® Original INOVA

 1. Plastové pletivo je pečlivě vybráno. 
  Je dodáváno v rolích o rozměrech 1,20 x 50 m. Značkové pletivo od renomovaného evropského producenta s bezmála 50 letou tradící je vyrobeno z PPC (polyphthalate uhličitan) s vysokou hustotou. Díky tomu vyniká značnou mechanickou odolností a tvarovou stálostí. Může tak odolávat namáhání při silném větru a zadržovat sníh s hmotností mnoha tun. Toto pletivo snáší teploty i více jak – 30 °C, stejně jako teploty nad 0 st C.
  Pletivo je maximálně zesílené, v gramáži 200 gr/m2 oranžové barvy a je UV stabilní. Na objednávku je možno dodat pletivo i jiné barvy (avšak za podmínky množstevní). Pletivo bylo konzultováno na Vysokém učení technickém v Brně, Fakultě stavební.
 2. Upevňovací plastové pásky 
  Jsou plastické pásky, kterými připevňujeme pletivo k tyčím.Jsou vyrobené podle evropské normy ČSN – EN. ). Pásky byly podrobeny pevnostním zkouškám na Vysokém učení technickém v Brně, Fakultě stavební
 3. Upevňovací dřevěné sloupky vlastní speciální konstrukce – Dodáváme v délce 150 či 160 cm. Jsou vyrobeny ze dřeva a instalují se zatloukáním do hloubky 30 cm (podle stavu zeminy). Dřevěné kulaté sloupky jsou tlakově impregnovány. Na jednom konci jsou zařezány do špičky. Poklepová část sloupku je opatřena kovovou kulatou podložkou s vrutem.
 4. Zavětrovací ocelové lanko s oky, svorkami je z důvodu bezpečnosti opatřeno červeným plastovým obalem. Jedná se o ocelové lanko o síle 2 mm a déĺce 2,7 m. Lanko je opatřeno dvěma oky na každé straně. Slouží k upevnění na tyč s protikolíčkem či úpravě délky lanka. Lanko je červené pro lepší viditelnost napnutého lanka.
 5. Upevňovací ocelový hák – kotva 
  Slouží na přichycení zavětrovacího lanka k zemi. Ocelový trn je dlouhý 35 cm,vyrobený z ocelové kulatiny o síle 3 mm.
 6. Zatloukací kladivo PLASTIplot® VASARA
  Nasazovací kladivo o váze 10 kg (alternativně 15 kg). Tento přípravek velmi usnadňuje zatloukání sloupků. Jeho funkce je ke zhlédnutí na www.zasnezky.cz. NENÍ SOUČÁSTÍ SADY, OBJEDNÁVÁ SE SAMOSTATNĚ.

V případě instalace plotu v místě s předpokládanou vysokou větrností doporučujeme zavětrovat více sloupků a tedy doobjednat potřebný počet lan, kotvících háků a pásek. Sloupky bez kotvení, jsou-li instalovány v předepsané hloubce a v pevné půdě, odolávají rychlosti větru do 90 km/hod (limit lomu) i bez zavětrování.

 

Dřevěné sloupky jsou v sestavě PLASTIplot ® Original INOVA voleny záměrně, jelikož jsou levné a nejsou předmětem častějšího zcizování jako dražší sloupky z různých jiných materiálů či konstrukcí.

 

Pletivo je zesílené, vydrží mnoho let.

 

Cena je za 100 bm.

Extrémní zimní podmínky a zejména značné dynamické namáhání větrem kladou na kvalitu pletiva a konstrukci zásněžek vysoké nároky.

S tím souvisí, pevnost, účinnost, trvanlivost a bezpečnost zásněžek. Nevhodné pletiva z HDPE, PP jsou měkká a i v mírném mrazu a za větru se mohou snadno trhat. Tyto nekontrolovatelně poletující kusy pletiva se tak mohou stát přímou příčinou dopravní nehody, nebo zranění chodců.

Pletivo ze systému plastiplot je proto záměrně z nejvhodnějšího materiálu – PPC (Polypthalate Carbonate), které vykazuje vynikající fyzikální vlastnosti a je pro tento účel více než vhodné.

To bylo potvrzeno různými zkouškami a experimentálními výpočty Fakulty stavební VUT Brno, které naše společnost zadala.

Naše společnost věnuje konstrukci zásněžek velkou pozornost. Cílem je maximální bezpečnost a odolnost celé konstrukce zásněžek PLASTIplot® jak v provedení plastový plot, tak dřevěné či kombinované panely.

Konstruováno ve spolupráci s VUT v Brně, Fakulta stavební.
Náš systém zásněžek je chráněny užitným vzorem č. 23514 ÚPV Praha.

 

PLASTIplot® je registrovaná ochranná známka.


Total time: 0.027844s